close
چت روم
10 کلید میانبر در ویندوز ۷
آخرين ارسال هاي انجمننوشته شده توسط admin در تاريخ سه شنبه 12 ارديبهشت 1391

۱- Ctrl+Shift+N: ایجاد فولدر جدید

با ترکیب این سه دکمه می‏توانید در هر کجای ویندوز که امکان ساختن فولدر وجود دارد به سرعت یک فولدر جدید بسازید.

2- Shift+کلیک راست: گسترش منوی Send to

تصویر بالا زمانی را نشان می‏دهد که شما در حالت عادی روی یک آیکون راست کلیک می کنید و منوی Send to را باز می کنید. اما اگر کلید Shift را نگه دارید و روی آیکون مورد نظرتان راست کلیک کنید خواهید دید که منوی Send to خیلی بزرگتر شده و دست شما باز تر خواهد بود:

۳- Win+Space: نمایش سریع دسکتاپ

در ویندوز ۷ می‏توان با نگه داشتن نشانگر موس در سمت راست ساعت ویندوز، دسکتاپ را مشاهده کرد. ترکیب این دو دکمه در کیبورد همان کار را انجام می‏دهد.

۴- Win+بالا/پایین/چپ/راست: حرکت دادن پنجره فعال

اگر شما قصد دارید که به سرعت یک پنجره فعال را حرکت بدهید تا فضایی برای سایر برنامه‏ها ایجاد کنید می‏توانید از ترکیب کلید ویندوز و کلید‏های جهت استفاده کنید.

۵- Win+T: انتخاب برنامه‏ها در نوار وظیفه

شما می‏توانید از ترکیب این دو کلید برای حرکت بین برنامه‏های موجود در نوار وظیفه و انتخاب آن‏ها استفاده کنید.

۶- Shift+کلیک بر روی یک برنامه موجود در نوار وظیفه: باز کردن یک پنجره جدید از همان برنامه

فرض کنید تعدادی پنجره مرورگر فایرفاکس را باز کرده‏اید و حالا احتیاج دارید که به سرعت یک پنجره خالی از این مرورگر را باز کنید. راه حل سریع اینجاست! نشانگر موس را بر روی آیکون فایرفاکس در نوار وظیفه ببرید. شیفت را نگه داشته و روی آن کلیک کنید!

۷- Win+B: انتخاب آیکون‏های موجود در کنار ساعت ویندوز

اگر می‏خواهید بدون استفاده از نشانگر موس، آیکون‏های موجود در System Tray (بخش کناری نوار وظیفه) را انتخاب کنید، کافیست Win+B را فشار داده و به وسیله دکمه‏ های جهت در بین آن‏ها حرکت کنید.

۸- Win+P: اتصال سریع لپ‏تاپ به یک پروژکتور

ویندوز ۷ یک منوی بسیار جذاب دارد که از آن می‏توان برای اتصال سریع لپ‏تاپ به یک پروژکتور یا یک مانیتور کمکی استفاده کرد. با ترکیب کلیدهای فوق می‏توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

۹- Win+1, Win+2, … : باز کردن برنامه‏ های موجود در نوار وظیفه

اگر قصد دارید که خیلی سریع یکی از برنامه‏های نوار وظیفه را باز کنید کافیست کلید Win را نگه داشته و شماره متناظر با آن برنامه -به ترتیب از چپ- را فشار دهید.

۱۰- Win+Pause: چک کردن System Propertis

اگر قصد دارید که یک نگاه سریع به وضعیت سیسستم خود داشته باشید ( مدل پردازشگر، میزان حافظه و…) یا قسمت‏های دیگری مثل Device Manager و یا Advanced system settings را چک کنید می‏توانید از ترکیب دو کلید فوق برای باز کردن پنجره System Properties استفاده کنید.

ادامه مطلب . . .
امتياز : | نظر شما :
تعداد بازديد : 398
برچسب ها : 10 کلید میانبر در ویندوز ۷ , ویندوز ۷ ,
هر 30 ثانیه قالب ذخیره شود ؟ :
هر 30 ثانیه قالب ذخیره شود ؟ :