close
چت روم
جرایم فیس بوکی
آخرين ارسال هاي انجمننوشته شده توسط admin در تاريخ سه شنبه 12 ارديبهشت 1391

1. زنی كه به دلیل كنجكاوی در كار یك كاربر دیگر فیس بوك دستگیر شد: قانون شكنی همیشه دردسر ساز است، حتی درفیس بوك. شانون جكسون زنی كه برای یكی از كاربران فیس بوك مزاحمت ایجاد كرده، دستگیر شد، چرا كه قانون دنیای مجازی را نقض كرده بود. فضولی بیجای خانم جكسون حداكثر 11 ماه و 29 روز زندان برایش دارد و تا سقف 2500 دلار هم جریمه نقدی روی دستش می‌گذارد.

2. مردی كه به جرم جازدن خود در فیس بوك به جای شاهزاده مراكشی دستگیر شد: فواد مورتادا، 26 ساله صفحه‌ای در فیس بوك به نام برادر سلطان محمد ششم، پادشاه مراكش ساخت و با این جرم دستگیر شد.

با اطمینان می‌توان گفت كه كارهای این جوان 26 ساله در صفحه خود به نام برادر پادشاه مراكش صرفا تفننی نبوده و اهداف خاصی را دنبال می‌كرده است.

3. پلیسی كه به جرم پست عكس‌های صحنه یك جرم به چهار سال زندان محكوم شد: مارك موزارلا، كه تصاویر ضرب و شتم و خفه كردن زنی به نام كارولین وایم را در صفحه فیس بوكش منتشر كرده بود پس از اقرار صریح به رفتار آشوبگرانه خود به چهار سال زندان محكوم و گواهی مهارت‌های كمك‌های اولیه این پلیس بازنشسته 48 ساله نیز باطل شد.

4. زنی كه به جرم سر بریدن یك موش و پست تصاویر آن در فیس بوك محكوم شد: نومی اندرسون، 23 ساله به جرم آزار و اذیت حیوانات در جولای 2011 به زندان محكوم شد. او با استفاده از چاقو سر یك موش را برید و همزمان از این كار خود فیلمبرداری هم كرد و سپس فیلم را روی صفحه فیس بوكش قرار داد.

5. دو دختر نوجوان كه به آزار اینترنتی همكلاسی خود، پس از هك صفحه فیس بوك او متهم شدند: این دو دختر 11 و 12 ساله پس از قرار دادن تصاویر غیراخلاقی روی صفحه فیس بوك همكلاسی خود تحت بازجویی هستند. آنها با استفاده از اطلاعات رمز عبور قربانی وارد صفحه فیس‌بوكش شدند و پیام‌هایی با محتوای غیراخلاقی روی آن قرار می‌دادند.

6. زوجی كه به خاطر خوردن نوعی سوسمار نادر در فیس بوك دستگیر شدند: آنها زمانی گرفتار شدند كه مقامات مسئول فیلم جشن آنها را در فیس بوك دیدند. این زوج خبرساز آمریكایی در این میهمانی از میهمانان خود با نوعی سوسمار نادر پذیرایی كرده بودند. این زوج جوان كه 23 و 24 سال سن دارند،به جرم نقض حریم حیوانات هر یك به 500 دلار جریمه نقدی محكوم شدند.

7. نوجوانی كه به تلاش خود برای استخدام یك قاتل حرفه‌ای اعتراف كرد: 11 تا 22 سال زندان در انتظار نوجوانی است كه اعتراف كرده از فیس بوك برای استخدام یك قاتل حرفه‌ای استفاده كرده است. وی انگیزه خود از این كار را كشتن زنی اعلام كرده كه او را متهم به تجاوز كرده است.

8. نوجوانی كه پس از پست مطلبی درباره دستشویی، لو رفت: پسر نوجوان 16 ساله به بستن چاه دستشویی یك كتابخانه محكوم شد. وی كه با دستمال‌های دستشویی راه چاه آن را مسدود كرده بود، باعث شد تا كتابخانه را سیل فراگیرد و این مركز به مدت پنج ماه به خاطر این مشكل و خرابی‌های ناشی از آن تعطیل شود. اما نكته جالب اینجاست كه این پسر نوجوان تا زمانی كه از این شاهكار خود در فیس بوك حرفی به میان نیاورده بود، كسی از آن خبری نداشت!

ادامه مطلب . . .
امتياز : | نظر شما :
تعداد بازديد : 83
برچسب ها : جرایم فیس بوکی , فیس بوکی , جرایم ,
هر 30 ثانیه قالب ذخیره شود ؟ :
هر 30 ثانیه قالب ذخیره شود ؟ :